obce Petrovice u Nového Bydžova

Obec Petrovice se nachází 11 km severovýchodně od Nového Bydžova. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je zapsán jako národní kulturní památka.

Výzva policie pro občany - výstraha - nebezpečí vloupání do rodinných domů a osobních automobilů - podrobnosti na web stránkách obce

Hasiči

30. 05. 2009 V tento den se naše hasičské družstvo mužů zúčastnilo Okrskové soutěže v Myštěvsi. Na sooutěž jsme vyrazili v brzkých ranních hodinách, jelikož jsme si ještě chtěli prohlédnou dráhu a dotrénovat poslední drobnosti. Do Myštěvse jsme proto dorazili již kolem osmé hodiny a šli trénovat štafetu, která se letos běhala místo 100metrů překážek jednotlivců. První pokus štafety se nám vůbec nepodařil, ale to nevadí, byl ještě druhý. Do druhého pokusu jsme vyrazili s tím, že chceme vyhrát. Ale co se stalo, to jsem před doběhnutím do cíle vůbec nechápal, něž jsem doběhl do cíle tak na mě křičeli stůj, přesto jsem fotobuňku přeběhl. No ale potom nám bylo sděleno, že někdo prošel cílem ještě přede mnou, takže jsme museli pokus opakovat. Náš třetí pokus byl opět povedený a získali jsme čas 70.00s, což nás zařadilo na průběžné 4.místo. Poté následovali pokusy žen na štefetě. Přibližně kolem jedné hodiny odpolední jsme se začali připravovat na požární útok, naše startovní číslo bylo 3, takže nebylo příliš času na otálení. Na základnu jsme si přichystali veškeré věci, startér zavelel START a již to běží. Proud, rozdělovač, béčka, stroj, matka, košík se nám bohužel trochu sekl, takže voda nebyla zcela ideální. Výstřik z proudnice byl kolem 30 sekundy a výsledný čas na levém terči byl 34s, na pravém terči se nám podařilo zastavit časomíru s časem 37s. S tímto časem, který se sčítá s časem ze štafety jsme se umístili na krásném celkovém 4. místě. Co se dělo poté? No proběhlo vyhlášení výsledků a poté jsme to přeci museli oslavit, bramborové medaile jsou krásné a již naní se těšíme na další soutěže.

14. 09. 2003 se družstva žen zůčastnila soutěže ve Pšánkách. Zde se jim soutěž vůbec nevydařila a muži se umístili na 23. místě z celkem 24 zúčastněných. Ženy již snad ani hůře dopadnout nemohli a zkončili na posledním 8. místě. Sportovci si z této soutěže odnesli alespoň hezké zážitky a podívali se na požární útoky vysoké kvality, které jsou dle mého tvrzení jedny z nejkvalitnějších v Královehradeckém kraji.

21. 06. 2003 se družstva našich hasičů a hasiček zúčastnila soutěže v požárním sportu konané k 110. výročí založení obce Sloupno. Muži soutěžili ve dvou kolech a po vydařeném pokusu se umístili na krásném 8. místě.Družstvo žen zazářilo a po prvním i druhém kole zústalo na konečném 1. místě. Domů si naše hasičky odvezli krásný pohár a také diplom.

31. 05. 2003 se naši hasiči zúčastnili Okrskové soutěže v požárním sportu a běhu na 100 metrů překážek. Úsilí, které bylo vynaloženo při trénincích před soutěží se projevili a naše ženy se umístily na krásném 1. místě.Muži se této soutěže také zúčatnili, ale byla to jejich první soutěž v tomto složení, takže se od nich nedaly očekávat žádné závartné výkony. Za snahu a odhodlání si ale zaslouží uznání občanů obce.